Mercedes-Benz: Ev Teslimatıyla Yeni Otomobil Deneyimi

Son zamanlarda Mercedes-Benz, otomobil alıcılarına sunduğu bir hizmetle dikkatleri üzerine çekiyor: evlere teslimat. Bu hizmet, online mağazasını genişleten ve 2016’da piyasaya sürdüğü araçlarla Alman pazarında sunulan bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

Alman Motormobiles, Aralık 2019’da yenilenen çevrimiçi mağazanın o zamandan beri yaklaşık 400.000 ziyaretçi çektiğini açıkladı. Artık yeni bir Mercedes satın almak isteyen müşteriler, bu işlemi sadece online olarak gerçekleştirebilir ve araçlarını istedikleri adrese teslim edilmesini tercih edebilirler. Üstelik bu teslimat hizmeti tamamen ücretsiz.

Mercedes-Benz gibi diğer otomobil üreticileri ve bayileri, online araç satışlarının gelecekte büyük bir potansiyele sahip olduğunu düşünüyor ve 2025 yılına kadar satışlarının yaklaşık dörtte birinin online kanallardan gerçekleşeceğini öngörüyor.

What Car dergisi, sektör genelinde teması en aza indirmek amacıyla gerçekleştirilen araç teslimatlarının arttığını bildiriyor. Müşterilere doğrudan teslim edilen araçlar, içeride ve dışarıda koruyucu kıyafet giyen bir kişi tarafından temizleniyor ve virüs ve bakterileri öldürmek için en az yüzde 70 izopropil alkol içeren bir dezenfektan spreyi kullanılıyor.

İngiltere’deki alıcılar, yeni araçlarının bir kamyonun arkasında teslim edilmesini veya aracın kendilerine bırakılmasını tercih edebiliyorlar. İkinci seçeneği tercih eden müşteriler için teslimat sürücüleri, kollarını ve bacaklarını örten eldiven ve kıyafetler giyiyor. Ayrıca, aracın içi, anahtarları ve kapı kolları dezenfekte edilerek temizleniyor ve sürücü, anahtarları belirlenen güvenli bir yerde bırakmadan önce bu işlemi gerçekleştiriyor.

Mercedes’e bol satışlar dileriz!