Yeni Mercedes EQE SUV tasarımından ilk görseller paylaşıldı.

EQE Suv iç tasarım

Mercedes, yeni Mercedes EQE SUV’un iç kısmının ilk resmi fotoğrafını yayınladı. Ve beklediğimiz gibi sürpriz yok, çünkü gösterge paneli EQS SUV’a benziyor. 

Bununla birlikte, EQS SUV’un aksine, büyük hiper ekranlı gösterge paneli tüm sürümlerde isteğe bağlı olacak. Standart yapılandırma, S-Serisi’nden bilinen 12.8 inç ekran ile birlikte gelecek. Abisiyle olan benzerlikler en küçük ayrıntılarda bile hissediliyor. Burada gösterge tablosunun dışındaki türbin tasarımına sahip iki hava ızgarasının yanında ince ve göstergelerin üzerinde hizalanmış çizgisel hava ızgarasının da gizlendiğini görebiliyoruz. Şık bir detay olmuş ve homojen bir hava dağılımına katkı sunacağını söyleyebiliriz.

eqe suv iç tasarım

EQS SUV’da olduğu gibi, hiper ekranı dikey olarak görünmektedir ve kapı panellerinde uçlarında çok az uzanıyor ve orta kısımdaki orta tünelle birleşmiyor. Mercedes tarafından gösterilen fotoğrafta, Balao kahverengi deri döşeme koltuklar ve orta bölümde kullanılmış, kapı panellerinde ise Neva Grisi seçilmiş. Gösterge panelinin alt kısmı, orta tünelin devamıyla birleşiyor. Koltuklar için EQE/EQS direksiyon simidinin yanında aynı zamanda geleneksel dokunmatik tuşları görüyoruz. Mercedes EQE SUV, 16 Ekim 2022’de dünya prömiyerini yapacak ve satışlar 2023’te başlayacak.

EQE SUV’un gelmesiyle Mercedes, dört lüks elektrikli modelinin hepsini tamamlayacağının sözünü verdi. EQS, EQS SUV, EQE ve EQE SUV 2022 sonuna kadar çıkmış olacak. Mercedes, güç aktarma organları hakkında henüz bir şey duyurmadı. Ancak EQE SUV’un EQE’nin güç aktarma organını ve pilini kullanmasını bekliyoruz. Yani EQE SUV, 90 kWh pil kullanacağı anlamına geliyor. SUV.

 

 

Kaynak: https://mercedesblog.com/first-picture-of-the-interior-of-the-new-mercedes-eqe-suv/