Elektrikli ve Hibrit Araçlar Sürüş Haftası 4.yılında şenlik havasında geçecek!

Türkiye’nin elektrikli ve hibrit araç teknolojilerine adanmış büyüleyici etkinliği, 9-10 Eylül 2023 tarihlerinde, saat 10:00 ile 18:00 arasında, Yenikapı – İstanbul’da gerçekleşecek. Bu heyecan verici etkinliği Bridgestone’un ana sponsorluğunda ve Türkiye Elektrikli ve Hibrid Araçlar Derneği (TEHAD) desteğiyle düzenleniyor. Ayrıca, Akbank’ın Green Carpet sponsorluğu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Enerji A.Ş. iş birliğiyle gerçekleştirilecek.

Electric Hybrid Cars Dergisi tarafından düzenlenen etkinlik, otomobil ve teknoloji meraklıları için muhteşem bir hafta sonu sunuyor. Bu etkinlikte, elektrikli araçları gerçek bir pist deneyimiyle keşfetme şansını yakalayacaksınız. Ayrıca, ABB, Castrol, Citroën, E-Garaj, EniSolar, G-Charge, Honda, Hongqi, KIA, Lexus, Lixhium, Lumhouse, MG, Renault, Suzuki, Skywell, Sharz, Toyota, Voyah ve Wallbox gibi önde gelen markaların en yeni modellerini test etme ve ürünlerini inceleme fırsatı bulacaksınız. Türkiye’nin ilk ve tek tüketici deneyim odaklı elektrikli sürüş etkinliği, halka açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirilecektir.

 

Katılmak için kayıt yaptırmak oldukça kolay. Etkinlik günü, kayıt masalarından veya elektriklisurushaftasi.com web sitesi üzerinden kayıt yapabilirsiniz. Etkinlikte ayrıca TEHAD öncülüğünde 9 Eylül Dünya Elektrikli Araçlar Günü de kutlanacak.

Her yıl olduğu gibi, 2023 yılında da otomotiv, teknoloji, finans ve mobilite markalarının desteğiyle gerçekleşen etkinlik, ülkemizde henüz yollarda olmayan özel elektrikli ve hibrit araçların da sergilendiği bir etkinlik. Aynı zamanda, üniversitelerin ve girişimcilerin katılımıyla yerli projeler de etkinlikte yer alıyor. Etkinlik kapsamında, otomobil ve teknoloji meraklıları, elektrikli araçları pist üzerinde deneyimleme şansını yakalayacak.

Mach-E Etkinlikte

Ziyaretçiler ayrıca, drone yarışları, otonom araç parkuru, elektrikli karavan projeleri, elektrikli deniz araçları ve solar destekli şarj üniteleri gibi birçok farklı aktiviteyi yakından izleme fırsatına sahip olacaklar. Elektrikli ve Hibrit Sürüş Haftası’ndaki tüm etkinlikler halka açık ve ücretsizdir. Katılımcılar, kayıtlarını etkinlik alanında veya elektriklisurushaftasi.com web sitesi üzerinden yapabilirler.

Bu etkinliği kaçırmayın!