Yeni 2023 BMW i7 M Sport için showroom video çekimi yapıldı

Lüks bir arabaya sahip olmanın ana avantajlarından biri, çok çeşitli seçenekler arasından seçim yapma fırsatına sahip olmaktır. BMW’nin amiral gemisi, tamamen yeni 7 Serisi için yüksek düzeyde kişiselleştirme sunuyor. Mevcut modellerden biri şu anda Münih’te BMW Welt’te sergileniyor. Elektrikli sedanı kim yapılandırdıysa, çok da albenili bir renge sahip değil. Ancak yine de bu Oksit Gri Metalik renge ekstra (1,150 €) vermeniz gerekiyor.

Almanya pazarı için üretilen i7 xDrive60, temel Design Pure Excellence ve M Sport Package Pro’nun üzerinde konumlandırılan M Sport varyantı (142.800 €’dan başlayan) olduğundan orta seviye bir donanım ile geliyor. Bu 21 inçlik aero-optimize edilmiş jantlar bireysel katalogdan seçilmiş. Ve 1.400 Euro’luk bir ilave ödemeyi temsil ediyor. Ön ve arka tamponların koyu renk vurgularını tamamlayan parlak siyah tavanı da fark edeceksiniz.

İç mekan, adeta gövde renginin bir uzantısı gibi, ancak ufak farklar görülüyor. Hemen hemen her lüks otomobilde bulacağınız tipik deri yerine, bu i7 opsiyonel yün ve kaşmir döşemeye sahip. Ve 11.400 Euro’luk pahalı bir bireysel modifiyeyi temsil ediyor. Bu paketi seçmek, müşteriyi aynı zamanda en az dört paket almaya zorlar: Connoisseur, Executive Lounge, Executive ve Innovation. Bu ise fiyatı toplamda 173.000 Euro’nun üzerine çıkarıyor.
İ7’nin başlangıçta yalnızca xDrive60 tadında satışa sunulacağını belirtmekte fayda var. Ancak daha güçlü bir türev zaten duyuruldu. 2023’te gelecek olan M70, piyasaya sürülen modelden daha güçlü. 660 beygir güce sahip olacak. Bu da demek oluyor ki yaklaşık 116 beygir güncel versiyondan artısı var. Haberde torktan bahsedilmedi, ancak standart i7 ile elde ettiğiniz zaten devasa 745 Newton metreden (550 pound-feet) daha fazlasını bekleyebilirsiniz. iX M60 ile BMW, çift motor kurulumunu şaşırtıcı şekilide toplamda 1.015 Nm (749 lb-ft) değerine taşıdı.
Yeni nesil 7 Serisi / i7, Kasım ayında küresel pazara sunulacak.
KAYNAK: https://www.bmwblog.com/2022/08/16/2023-bmw-i7-m-sport-video-bmw-welt/